Tudengi Bowlinguliiga 2020 “Kevad”

Tudengi Bowlinguliiga 2020 "Kevad" turniirile on registreerumine avatud.

Tudengiliiga on meelelahutusliku ja mõõduka liikumisega võistlus kus peab olema minimaalselt 3 liiget. Tase ei ole määrav, me kasutame mängijate võrdsustamiseks händikäpi põhist punktisüsteemi.  

Tudengiliigasse pääseb vaid 16 võistkonda, registreeru juba täna! Registreeru siin!

Turniiri maksumus võistkonnale on 180€.

Mängupäevad:
I voor: 09.03.2020. kell 20.00
II voor: 23.03.2020. kell 20.00
III voor: 06.04.2020. kell 20.00
IV voor: 20.04.2020. kell 20.00

Eelmise aasta esikolmik:
I - Lapikud - TalTech
II - Team Winnars - TLÜ
III - Tiim UNO - EBS

Tudengiliiga toetajad:

         Vici logo

TUDENGI BOWLINGULIIGA 2020 reglement.

ÜLDSÄTTED

 1. “Tudengi Bowlinguliiga 2020 Kevad” (edaspidi „TBL-20 kevad“) on võistkondlik bowlinguturniir. Turniiril järgitakse käesolevat reglementi ja kehtivaid Eesti Veeremängude Liidu võistlusmäärusi.
 2. Osa võivad võtta Eesti riiklike ja eraõiguslike kõrgkoolide tudengite võistkonnad.1)Võistkondade arv liigas on kuni 16. Kui turniirile registreerub vähem võistkondi, peab nende arv jaguma 4-ga. Osalemisõiguse saavad varem registreerunud võistkonnad. Registreerunuks loetakse võistkonnad, kelle eest on tasutud võistlusmaks.
 3. Võistkonna suuruseks on 3 mängijat. Võistkonnas võivad võistelda ainult tudengid. Üks ja sama isik ei tohi võistelda mitme võistkonna koosseisus. Turniiri jooksul on lubatud vahetada mängijaid, kuid vahetusmängija ei tohi olla võistelnud teise võistkonna koosseisus. Kokku võib võistkonda esindada koos vahetusmängijatega kuni 8 erinevat mängijat.
 4. „TBL-20 kevad” korraldaja on Andilaid OÜ.
 5. Turniir viiakse läbi Akadeemia bowlingusaalis, Akadeemia tee 30, Tallinn.

VÕISTLUSKIRJELDUS JA PAREMUSE SELGITAMINE

 1. Turniir viiakse läbi osalevate võistkondade omavaheliste kohtumistena (voorudena) bowlingu tavalise punktiarvestuse süsteemi järgi ameerika mänguviisil. Kokku peetakse neli vooru ja mängitakse turniiritabeli süsteemis. Kõik võistkonnad mängivad omavahel ühe mängu.
 2. Võistkonna tulemuseks on kolme võistleja summaarne punktisumma, millele lisatakse iga võistleja individuaalsed händikäpi punktid.
 3. Omavahelise kohtumise võitja on võistkond, kes saavutab kokku suurema punktisumma (koos händikäpiga).
 4. Juhul, kui võistkonnast puudub mängija, arvestatakse tema tulemuseks 140 punkti.
 • Võistkondade omavahelise võistluse võit ülekaaluga kuni 30 punkti annab 1 võidupunkti, ülekaaluga 31 kuni 60 punkti annab 2 võidupunkti, ülekaaluga 61 ja rohkem punkti annab 3 võidupunkti, viik 0,5 punkti ja kaotus 0 punkti.
 • Iga võistleja individuaalne händikäp arvutatakse Eesti Veeremängude Liidu (EVML) poolt soovitatavale händikäpi arvutusmeetodile järgmiselt: nullpiir 180, händikäpi protsent 80 %, maksimaalne händikäp 60 punkti sarja kohta.

11.1. Võistlejatele, kes ei ole osalenud Tudengiliigas ega kuulu EVML’i antakse esimeseks vooruks maksimaalne händikäp.

11.2. Võistlejatele, kes ei ole osalenud Tudengiliigas aga kuuluvad EVML’i  arvutatakse händikäp esimeseks vooruks EVML’i ametliku keskmise järgi.

11.3. Võistlejatele, kes on osalenud Tudengiliigas või varasemalt võistlustel, mis võimaldavad piisava usaldusväärsusega kindlaks teha võistleja bowlingutaseme, võetakse händikäpi arvutamise aluseks viimase võistluse võistluskeskmine (k.a. EVML liikmed).

11.4. Naisvõistlejad saavad lisahändikäpi 8 punkti iga sarja kohta.

 • Iga võistleja individuaalne händikäp arvutatakse ümber iga võistlusvooru järel. Uued händikäpi punktid arvutatakse TTL-19 kõikides sarjades visatud keskmise võistlustulemuse alusel.
 • Võistlusvoorude toimumisajad:

  I voor: 09.03.2020. kell 20.00

 II voor: 23.03.2020. kell 20.00

III voor: 06.04.2020. kell 20.00

IV voor: 20.04.2020. kell 20.00

 1. Võrdsete võidupunktide korral määrab paremuse võistkonna poolt turniiril visatud keskmine punktisumma koos händikäpiga. Eelneva võrdsuse korral võistkonna poolt turniiril visatud keskmine punktisumma ilma händikäpita.
 2. Võistkondliku paremusjärjestuse määravad võistkonna poolt turniiri käigus kogutud võidupunktid. Turniiri võitja on võistkond, kes kogub kõige enam võidupunkte.
 • Võrdsete võidupunktide korral määrab paremuse võistkonna turniiril visatud keskmine punktisumma koos händikäpiga.
 • Kui eelnev on võrdne, on parem võistkond, kellel on parem turniiril visatud puhas punktisumma.
 • Kui ka eelnev on võrdne, on parem võistkond, kellel on parem ühe kohtumise võistkondlik punktisumma koos händikäpiga.
 • Turniiri individuaalne paremusjärjestus naiste ja meeste arvestuses selgitatakse mängijate vahel, kes osalevad vähemalt 75% kogu turniiri võistlussooritustest. Paremusjärjestuse määrab turniiril visatud keskmine punktisumma koos händikäpiga. Selle võrdsuse korral on parem võistleja, kellel on väiksem händikäp. Selle võrdsuse korral on parem võistleja, kellel on parim üksik sari koos händikäpiga, ka eelneva võrdsuse korral on parem võistleja, kellel on väiksem parima ja halvima sarja vahe koos händikäpiga.
 • Kohtunikul on õigus vähendada järgmises voorus võistleja händikäppi kuni 20 punkti, kui võistleja sihilikult mängib alla oma tegelikku taset, püüdes saada eeliseid järgmisteks võistlusvoorudeks.

REGISTREERIMINE JA OSAVÕTUTASUD

 • Võistkondade registreerimine võistkonna/õppeasutuse nime, liikmete nimede (min 3 inimest) ning kapteni kontaktandmete ära märkimisega toimub kuni 22. veebruar 2019.a. e-maili teel marko@amb.ee.
  Täiendavate ja vahetusmängijate andmete registreerimine toimub turniiri vältel jooksvalt.
 • Korraldajal on õigus kontrollida kogu turniiri vältel mängijate kuulumist õppeasutuse õppurite hulka.
 • Turniiri võistlusmaks ühe võistkonna kohta on 180 € (sisaldab käibemaksu). Raha kantakse korraldaja OÜ Andilaid arvele Swedbanka a/a nr. EE622200221028692020 vastavalt esitatud arvele või sularahas hiljemalt iga võistlusvooru alguseks.

AUTASUSTAMINE

 1. Kuute (6) paremat võistkonda ja individuaalselt kolme parimat naist ja meest autasustatakse toetajate auhindade ja meenetega.

MUU INFORMATSIOON JA TINGIMUSED

 1. Võistlustulemusi ja muud olulist infot kajastatakse korraldaja veebilehel http://www.amb.ee
 • Reglemendi punkti nr. 3 rikkumise korral – tühistatakse võistkonna ja võistlejate kõik tulemused. Võiskond ja võistlejad on kohustatud tagastama neile välja antud auhinnad ja meened või tasuma nende maksumuse rahas. Tasutud võistlusmaksu ei tagastata.
 • Turniiri lõpetamise ja autasustamise toimumise aeg teatatakse enne viimase vooru algust.
 • Turniiri kohtunikud ja organisaatorid on Marko Mölder 504 6281 ja Carl Kinnunen tel 59116104, e-post: marko@amb.ee
Tudengiliiga
1 Ärihaid – TalTech
2 Mainoristid – EEK Mainor
3 Kurikakuulsad – TalTech
4 Kiirelt ja vigaseks – Tallinna Ülikool
5 Lapikud – TalTech
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tudengiliiga mängijate kommentaarid:

“Minu jaoks oli Tudengiliiga vaieldamatult üks parimaid kogemusi oma esimese üliõpilasaasta jooksul. Võistelda ja suhelda uute tudengitega ja samal ajal lood meeskondi enda kooli siseselt. Lõpuks oli asi lihtsalt mega lõbus kogemus, mida ootan jälle!”
Siimeon, EBS

“Väga mõnus, sportlik ajaviide. Inimesed olid toredad ja sõbralikud, nalja sai nabani. Ise bowlinguproff ei ole, aga händikäp tegi meid kõiki võrdseks, raudselt tuleme uuesti!”
Siim, TalTech

“Eelmise aasta tudengiliiga oli mega!! Proff ei pea seal olema, pigem on tegemist väga fun üritusega, kus saab teiste üliõpilastega palju nalja, juua, süüa, auhindu ja viimasel kohtumiskorral toimub suur pidu. Can’t wait the next one!!”
Katrin, TLÜ

“Mul on hea meel, et osalesin eelmisel aastal tudengiliigas. Üritustesari oli väga hästi organiseeritud ja meeleolukas, super vaheldus koolitööle. Boonuseks uued tuttvused ja auhinnad.”
Merilin, Mainor

Jälgi, jaga, lisa meeldivate hulka: